Lazio przerwało passę meczów bez zwycięstwa

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Lazio Rzym pokonało u siebie Cagliari Calcio 3:1 w pierwszym sobotnim meczu 17. kolejki włoskiej serie A. "Biancocelesti" przerwali serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach.
Drużyna ze stolicy bardzo szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. W 12. minucie spotkania Sergej Milinković-Savić popisał się skuteczną dobitką z kilkunastu metrów. Na 2:0 gospodarze podwyższyli po rzucie rożnym. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Francesco Acerbi, który z bliska na raty pokonał bramkarza rywali. W drugiej połowie trzeci ą bramkę dla Lazio zdobył Senad Lulić. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie z rzutu karnego dla gości zapisał na swoim koncie Joao Pedro.
Po tym zwycięstwie podopieczni Simone Inzaghiego zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 28 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Bolonią.
Natomiast zespół prowadzony przez Rolando Marana plasuje się na 13. pozycji z 17 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Genoa CFC.
Kamil Kaczmarek22 Dec 2018 · 14:33