Lazio rozbiło Sampdorię, grali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Piłkarze Hellas Werona zremisowali u siebie z Bologna FC 1:1 (1:1) w spotkaniu inauguracyjnej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A. Z kolei Sampdoria przegrała na własnym boisku z Lazio Rzym.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi między słupkami gości wystąpił Łukasz Skorupski. Od pierwszych minut w ekipie gospodarzy grał natomiast Paweł Dawidowicz, który po niespełna kwadransie ujrzał czerwoną kartkę za faul taktyczny.
Podyktowaną "jedenastkę" wykorzystał Nicola Sansone, ale osłabiony beniaminek zdołał wyrównać. Dziewięć minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się bowiem Portugalczyk Miguel Veloso.
Liderem po sobotnich i niedzielnych meczach zostało Lazio. Rzymianie rozbili w Genui miejscową Sampdorię 3:0 (1:0), a dwa gole strzelił Ciro Immobile.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie zespołu z Ligurii wystąpili Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty, którego dwadzieścia minut po zmianie stron zastąpił Francuz Mehdi Pascal Marcel Leris.
* * * * * *

Wyniki pozostałych wieczornych spotkań:
AS Roma - Genoa CFC 3:3 (2:2)

Bramki: Under 6, Dżeko 30, Kolarow 49 - Pinamonti 16, Criscito 43-karny, Kouame 70.
Cagliari Calcio - Brescia Calcio 0:1 (0:0)
Bramka: Donnarumma 54-karny.
Torino FC - US Sassuolo Calcio 2:1 (1:0)

Bramki: Zaza 14, 55 - Caputo 69.
SPAL 2013 - Atalanta Bergamo 2:3 (2:1)

Bramki: Di Francesco 6, Petagna 26 - Gosens 34, Muriel 70, 76.
Hellas Werona - Bologna FC 1:1 (1:1)

Bramki: Veloso 36 - Sansone 15-karny.

Czerwona kartka: Dawidowicz (13, Hellas).