Lazio rządzi w Rzymie! AS Roma rozbita po kuriozalnych błędach w obronie [WIDEO]

Federico Proietti/AGF/SIPA / Press Focus
W Rzymie rządzi Lazio! Piłkarze Simone Inzaghiego wygrali w derbach z Romą aż 3:0.
Nie minął jeszcze kwadrans, a gospodarze już prowadzili. Lazzari agresywnie zaatakował wolno zbierającego się do wybicia Ibaneza, ten poślizgnął się i stracił piłkę we własnym polu karnym. Z prezentu skorzystał Immobile.
Dziewięć minut później było już 2:0. Znów w defensywie nie poradził sobie Ibanez, który kolejny raz przewrócił się w swoim polu karnym. Wykorzystał to Lazzari, który wystawił piłkę do Alberto. Hiszpan płaskim strzałem pokonał Lopeza.
Roma próbowała nacisnąć w końcówce pierwszej połowy, ale jej ataki nie przyniosły skutku. Gospodarze zwycięstwo przypieczętowali w 67. minucie. Akpa Akpro dośrodkował przed pole karne, gdzie kompletnie nie obstawiony był Alberto. Pomocnik Lazio wykorzystał kilka metrów swobody i technicznym uderzeniem trafił do siatki.
Roma starała się atakować do końca gry, ale nie strzeliła choćby honorowego gola. Bodaj najlepszą okazję miał Dżeko, ale jego mocny strzał z ostrego kąta obronił Reina.
Lazio dzięki zwycięstwu zmniejszyło straty do lokalnego rywala. Oba zespoły w tabeli dzielą już tylko trzy punkty.
Marcin Karbowski15 Jan 2021 · 22:42