LE: Kolejne zwycięstwo i awans Lokomotiwu

Lokomotiw Moskwa wygrał na wyjeździe FC FASTAV Zlin 2:0 w meczu ostatniej kolejki grupy F rozgrywek Ligi Europy.
Na murawie Andruv stadion w gościnnym Ołomuńcu zabrakło w ekipie gości kontuzjowanego Macieja Rybusa.
Prowadzenie grającym ostatnie pół godziny w przewadze liderom Priemjer Ligi zapewnił z bliska dopiero dwadzieścia minut przed końcem Aleksiej Miranczuk. Pięć minut później podwyższył efektownym lobem Peruwiańczyk Jefferson Farfan.
Dzięki trzeciej wygranej "Parowozy" wygrały rywalizację w tej grupie i zagrają w fazie pucharowej, podobnie jak FC Kopenhaga. Zespół ze stolicy Danii w ostatniej kolejce pokonał u siebie Szeriff Tyraspol 2:0 (0:0), dzięki bramkom zdobytym w pierwszym kwadransie drugiej połowy i awansował na drugą lokatę w tabeli.
Mistrzowie Mołdawii spadli w ten sposób na trzecią pozycję i podobnie jak najsłabszy w stawce zespół z Czech zostali wyeliminowani z dalszych zmagań.