LE: Łudogorec przegrał z AC Milan, 45 minut Świerczoka

Maarten Van Damme, wikicommons
Łudogorec 1945 Razgrad uległ u siebie AC Milan 0:3 (0:1) w czwartkowym meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Lombardii.
Na Gradski stadion Dianko Stefanov w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Jakub Świerczok. Byłego napastnika Zagłębia Lubin zastąpił po zmianie stron Brazylijczyk Wanderson. Całe zawody z ławki rezerwowych obserwował natomiast Jacek Góralski.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił tuż przed przerwą strzałem głową Patrick Cutrone. Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Szwajcar Ricardo Rodriguez. "Rossoneri" efektowny sukces przypieczętowali w doliczonym czasie gry, kiedy to mistrzów Bułgarii pogrążył precyzyjnym uderzeniem przy słupku Fabio Borini.