LE: Porażka Lokomotiwu, Rybus na ławce

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Lokomotiw Moskwa przegrał u siebie z Szeriffem Tyraspol 1:2 (1:0) w meczu 4. kolejki grupy F rozgrywek Ligi Europy. Całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Maciej Rybus.
Prowadzenie liderom Priemjer Ligi zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed przerwą sprytnym strzałem w krótki róg z ostrego kąta Peruwiańczyk Jefferson Farfan. Kwadrans później wyrównał mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Belg Ziguy Badibanga.
Trzynaście minut po zmianie stron "Parowozy" pogrążył precyzyjnym płaskim strzałem z narożnika pola karnego Chorwat Josip Brezovec. Mistrz Mołdawii dzięki wygranej w stolicy Rosji awansował na drugą lokatę w klasyfikacji i zepchnął faworyzowanego rywala na trzecią pozycję.
Na czele tabeli wysunęła się FC Kopenhaga, która rozbiła u siebie FC FASTAV Zlin 3:0. Mistrzowie Danii tylko lepszą różnicą bramek wyprzedzają ekipę z Nadniestrza. Obie drużyny nadal są niepokonane w tej edycji.