LE: Rapid lepszy od Villarreal

Herbert Kratky/Shutterstock
W inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek Ligi Europy Rapid Wiedeń wygrał przed własną publicznością z Villarreal CF 2:1. Gospodarze wygrali po bramkach Stefana Schwaba oraz Steffena Hofmanna.

Kibice zgromadzeni na Ernst Happel Stadion na pierwsze trafienie musieli czekać aż do 45. minuty gry. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Leo Baptistao. Napastnik hiszpańskiego klubu wykorzystał dobre dośrodkowanie Antonio Rukaviny i strzałem głową pokonał Jana Novotę.

Po wznowieniu gry, w drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy gospodarzy. Stefan Schwab doprowadził do wyrównania po zagraniu z rzutu wolnego Steffena Hofmanna. 35-letni Niemiec chwile później skutecznie wykorzystał 'jedenastkę' i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugim meczu Viktoria Pilzno pokonała na własnym stadionie Dinamo Mińsk. Zwycięstwo czeskiej drużynie zapewniły bramki Tomasa Horavy oraz Milana Petrzeli.