LE: RB Lipsk wygrywa z Napoli, remis Dynama Kijów

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli przegrało przed własną publicznością z RB Lipsk 1:3 (0:0) w najciekawiej zapowiadającym się czwartkowym meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w Saksonii.
Na Stadio San Paolo w podstawowym składzie zespołu z Kampanii wybiegł na murawę Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył pełne spotkanie.
Prowadzenie "Błękitnym" zapewnił siedem minut po zmianie stron płaskim strzałem w długi róg Algierczyk Adam Ounas. Dziewięć minut później wyrównał w podobny sposób Timo Werner.
Szesnaście minut przed końcem Christian Maggio nie upilnował Yussufa Poulsena i Duńczyk w polu karnym wyłożył piłkę do Portugalczyka Brumy, który skierował ją do pustej bramki. Sukces wicemistrzów Niemiec przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie Werner, wykańczając kontratak gości uderzeniem przy krótkim słupku.
Całe zawody w barwach Dynamo Kijów zaliczył także Tomasz Kędziora. Zespół ze stolicy Ukrainy zremisował na wyjeździe z AEK Ateny 1:1.
Na Olympiako Stadio Spyros Louis prowadzenie do przerwy przyjezdnym dał uderzeniem z pola karnego Wiktor Cygankow. Wyrównał dziesięć minut przed końcem strzałem głową z bliska Astrit Ajdarevic. Albańczykowi świetnie dośrodkował w pole karne Lazaros Christodoulopoulos.