LE: Remis Arsenalu z Crveną Zvezdą, wysokie zwycięstwo FC Koeln, grał Olkowski

charnsitr / shutterstock.com
FC Koeln wygrał przed własną publicznością z BATE Borysów 5:2 (1:2) w meczu 4. kolejki grupy H rozgrywek Ligi Europy.
Na RheinEnergieStadion zawody z perspektywy ławki rezerwowych rozpoczął Paweł Olkowski. Obrońca reprezentacji Polski siedem minut przed końcem zastąpił Simona Zollera, który w pierwszej połowie zapewnił miejscowym prowadzenie, wykorzystując w znakomity sposób sytuację sam na sam.
Później jednak w niespełna trzy minuty goście odrobili z nawiązką straty, a do siatki miejscowych trafiali Serb Nemanja Milunović oraz po fantastycznym uderzeniu przewrotką Mikałaj Sihniewicz.
Dziewięć minut po zmianie stron wyrównał strzałem zza linii pola karnego Japończyk Yuya Osako. Po kolejnych dziewięciu minutach "Kozły" odzyskały przewagę, kiedy to świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Francuz Sehrou Guirassy. Osiem minut przed końcem drugi raz, tym razem z bliska, skutecznie trafił Osako, któremu świetnie dogrywał w pole karne Leonardo Bittencourt.
Sukces ekipy z Bundesligi przypieczętował w ostatniej minucie efektownym strzałem głową Serb Milos Jojic. Zespół z Białorusi nie zdołał już odpowiedzieć i po drugiej porażce pozostał na trzeciej lokacie w tabeli. Drużyna z Kolonii odniosła dopiero pierwsze zwycięstwo po serii trzech przegranych i nadal zamyka stawkę.
Na czele tej grupy umocnił się nieznacznie Arsenal. "Kanonierzy" w Belgradzie zremisowali bezbramkowo z drugą w klasyfikacji Crveną Zvezdą.
* * * * * *

Wyniki wieczornych spotkań 4. kolejki Ligi Europy:
GRUPA G:
Viktoria Pilzno - FC Lugano 4:1 (3:1)

Bramki: Krmencik 4, 19, Horava 45, Cermak 56 - Mariani 15.
Steaua Bukareszt - Hapoel Be'er Sheva FC 1:1 (1:1)

Bramki: Coman 31 - Sahar 37.
GRUPA H:
Arsenal Londyn - Crvena Zvezda Belgrad 0:0.
FC Koeln - BATE Borysów 5:2 (1:2)

Bramki: Zoller 16, Osako 54, 82, Guirassy 63, Jojic 90 - Milunović 31, Sihniewicz 33.