LE: Sporting przegrywa u siebie

Fritz Duras, wikicommons
Zwycięstwami gości zakończyły się inauguracyjne spotkania Ligi Europy w grupie H. Drużyna Besiktasu JK wygrała ze Skenderbeu Korcza 1:0 (1:0), a Lokomotiw Moskwa pokonał Sporting Lizbona 3:1 (1:0).

W pojedynku rozegranym na Estadio Jose Alvalade bohaterem gości został Aleksandr Samiedow, który strzelił dwie bramki. Rosjanin otworzył wynik spotkania już w 12. minucie. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola wyrównującego zdobył Fredy Montero, któremu asystował Carlosa Mane. Samiedow kolejny raz wpisał się na listę strzelców w 56. minucie, a wygraną Rosjan przypieczętował Niasse dziewięć minut później.

W drugim meczu tej grupy Besiktas JK okazał się lepszy od Skenderbeu Korcza. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Jose Sosa w 28. minucie.