LE: Sporting wygrał na trudnym terenie w Astanie

FK Astana uległa u siebie Sportingowi Lizbona 1:3 (1:0) w pierwszym czwartkowym meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Portugalii.
Prowadzenie drużynie z Kazachstanu zapewnił po siedmiu minutach gry efektownym uderzeniem z podbicia z czternastu metrów Chorwat Marin Tomasov. Wyrównał trzy minuty po zmianie stron z rzutu karnego Bruno Fernandes.
Po kolejnych dwóch minutach celnie przymierzył w krótki róg Gelson Martins, a pięć minut później Iworyjczyk Seydou Doumbia wykończył w polu karnym precyzyjnie dośrodkowanie Bruno Fernandesa.
Gospodarze, którzy ostatnie pół godziny zawodów kończyli w osłabieniu, nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć i postawili się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem.