LE: Zenit lepszy Basków, Rosenborg ograł Vardar

facebook.com/fczenit
Zenit Sankt Petersburg pokonał przed własną publicznością Real Sociedad San Sebastian 3:1 (2:1) w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 2. kolejki grupy L rozgrywek Ligi Europy.
Na Krestovskij Stadion najpierw fatalne błędy defensywny rywali wykorzystali Argentyńczyk Emiliano Ariel Rigoni oraz Aleksander Kokorin. Cztery minuty przed przerwą kontaktową bramkę zdobył głową Diego Llorente, ale kwadrans po zmianie po raz drugi na listę strzelców wpisał się w ten sam sposób Kokorin, pieczętując drugie zwycięstwo ekipy znad Newy.
W drugim meczu tej grupy Rosenborg Trondheim pokonał u siebie Vardar Skopje 3:1 (1:0). Zespół z Macedonii doznał w ten sposób drugiej porażki i zamyka klasyfikację. Drużyna z Norwegii umocniła się na trzeciej lokacie i zrównała się dorobkiem z drugim w tym momencie klubem z Kraju Basków.
Za trzy tygodnie lider rosyjskiej Priemjer Ligi zagra z ekipą ze Skandynawii, natomiast dwukrotni mistrzowie Hiszpanii pojadą walczyć o punkty na Bałkany.