LE: Zwycięstwo i awans Dynama Kijów, grał Tomasz Kędziora

Alexander Ishchenko / Shutterstock.com
Piłkarze Young Boys Berno przegrali u siebie z Dynamem Kijów 0:1 (0:0) w meczu 4. kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy.
Na Stade de Suisse w podstawowym składzie gości wystąpił Tomasz Kędziora. Polaka zastąpił tuż po przerwie Artem Kraweć. Zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył dwadzieścia minut przed końcem uderzeniem z pola karnego Witalij Bujalski.
Wicemistrzowie Ukrainy po konfrontacji w Szwajcarii umocnili się na pozycji lidera tabeli i zapewnili już sobie grę w fazie pucharowej.
Na drugiej lokacie jest Partizan Belgrad, który w drugim czwartkowym spotkaniu tej grupy pokonał przed własną publicznością albański Skenderbeu Korcze 2:0 (1:0).
Prowadzenie drużynie z Serbii zapewnił sześć minut przed przerwą precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Zoran Tosic. Podwyższył po zmianie stron Leandre Tawamba. Kameruńczyk wykorzystał z bliska podanie Ognjena Ozegovica, po fatalnym błędzie bramkarza przyjezdnych.