Lech górą w derbach Poznania! "Kolejorz" wciąż na czele Ekstraklasy [WIDEO]

Paweł Jaskolka/Pressfocus
Lech Poznań wygrał 2:0 z Wartą. "Kolejorz" wciąż jest liderem Ekstraklasy.
Jako pierwsi bramkę mogli zdobyć goście. W 16. minucie Filip Bednarek zanotował dwie kapitalne interwencje, zatrzymując strzały Jaysona Papeau i Adama Zrelaka.
W 20. minucie swoich sił z dystansu spróował Joao Amaral. Jeden z obrońców Warty zablokował uderzenie Portugalczyka. Niedługo potem Adrian lis złapał piłkę po mocnym strzale Mikaela Ishaka. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Tuż po przerwie Bednarek znów musiał uratować Lecha. Golkiper obronił uderzenie Szymona Czyża.
Lech objął prowadzenie w 53. minucie. Joel Pereira świetnie dograł do niekrytego Antonio Milicia, który wykorzystał okazję i trafił do siatki.
Na 2:0 trafił Mikael Ishak. Szwedzki napastnik wykorzystał centrę z rzutu wolnego. Po tym golu Maciej Skorża dał szansę zmiennikom. Na boisku pojawili się m.in. Artur Sobiech, Filip Marchwiński czy Dani Ramirez. W 87. minucie Hiszpan mógł podwyższyć prowadzenie, ale nogami jego strzał obronił Lis. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Kolejorza".
Lech zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad Pogonią Szczecin. Warta jest szesnasta.
Adam Kłos28 Nov 2021 · 16:55