Lech nie sprostał liderowi Ekstraklasy! Niezawodny Angulo pogrążył "Kolejorza"

asinfo.
Górnik Zabrze wygrał 3:1 z Lechem Poznań przed własną publicznością w piętnastej kolejce Ekstraklasy.
Pełną relację z meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Gospodarze prowadzenie objęli w trzynastej minucie. Rzut karny wykorzystał Igor Angulo.
Jeszcze w pierwszej połowie lider Ekstraklasy trafił po raz drugi do siatki rywali. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Żurkowski po uderzeniu z dystansu.
W 62 minucie lechici strzelili gola kontaktowego. Po centrze z rzutu rożnego, nieczysto uderzył Maciej Makuszewski, do piłki dopadł jednak Christian Gytkjaer i umieścił ją w bramce.
W następnych minutach goście starali się doprowadzić do wyrównania, ale to Górnik podwyższył prowadzenie. Gospodarze wyprowadzili kontrę, którą wykończył Angulo.
Dzięki zwycięstwu klub z Zabrza umocnił się na pozycji lidera, mając trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok. Poznaniacy plasują się piątej pozycji i do Górnika tracą pięć "oczek".