Lech pokonał rywali z Norwegii i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy

asinfo.
Lech Poznań wygrał z FK Haugesund 2:0 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.
Podopieczni Bjelicy prowadzenie objęli w 32 minucie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z trzydziestego metra popisał się wówczas Darko Jevtić.
Po pierwszej połowie lechici mogli prowadzić zdecydowanie wyżej. Pierwszą okazję do strzelenia gola mieli już w 4 minucie, ale strzał głową Mario Situma kapitalnie obronił golkiper rywali. Dwadzieścia minut później doskonałą sytuację miał Christian Gytkjaer, którzy uderzył piłkę z powietrza w polu karnym, lecz minimalnie chybił. Tuż po bramce Jevticia poznaniacy mieli jeszcze dwie szanse na podwyższenie prowadzenia - najpierw przy uderzeniu głową Macieja Gajosa znakomicie interweniował Bratveit, a potem sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykorzystać Gytkjaer.
W drugiej połowie Lech nie stwarzał już z taką łatwością kolejnych dogodnych okazji. Rywale również jednak nie potrafili zagrozić bramce polskiego zespołu. W dodatku od 76 minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Abdi.
W doliczonym czasie gry zawodnicy Bjelicy wreszcie trafili do siatki rywali po raz drugi. W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Nicki Bille i umieścił piłkę w siatce.
Lech Poznań wygrał z FK Haugesund 2:0 i awansował do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z FC Utrecht.