Lech Poznań łatwo ograł pierwszoligową Odrę Opole w Pucharze Polski. Debiut Mikaela Ishaka.

Damian Kosciesza / Press Focus
W ostatnim sobotnim spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe pierwszoligową Odrę Opole 3:1.
Od początku w drużynie Kolejorza zagrał nowy nabytek zespołu Mikael Ishak, który tym samym zaliczył debiut w drużynie z Poznania. Były zawodnik FC Nurnberg od początku był aktywny, ale jego dwa strzały głową okazały się niecelne. Już w 14 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Lubomir Satka i Lech objął prowadzenie.
Odra obudziła się po pierwszym kwadransie, ale z dwóch stałych fragmentów gry było niewiele pożytku. W 29 minucie Lech otrzymał ostrzeżenie gdy po strzale Janusa piłka trafiła w słupek. Do przerwy jednak faworyci prowadzili 1:0.
Już na początku drugiej odsłony gola dla Lecha zdobył Pedro Tiba, ale bramka nie została uznana ze względu na pozycję spaloną. Dopiero po godzinie gry Odra zaliczyła pierwsze celne trafienie na bramkę po uderzeniu Boneckiego. Po piętnastu minutach drugiego gola w tym meczu zdobył Satka, a w 87 minucie trzecie trafienie dla Lecha uzyskał 18-letni Filip Szymczak. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Bonecki.
Już w piątek Lech zainauguruje sezon w lidze. Kolejorz na wyjeździe zagra z Zagłębiem Lubin. Sześć dni później podopieczni Dariusza Żurawia podejmą łotewską Valmierę w kwalifikacjach do Ligi Europy.
Maciej Baranowski15 Aug 2020 · 22:26