Lech Poznań lepszy od piątej drużyny Eredivisie. Kolejny zwycięski sparing "Kolejorza" [WIDEO]

screen z youtube.com
Lech Poznań pokonał holenderskie Vitesse Arnhem 2:0 (2:0) we wtorkowym sparingu rozegranym w Opalenicy.
Lech od początku dominował: długo utrzymywał się przy piłce, potrafił skonstruować ciekawe akcje, ale długo nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Vitesse. Poznaniacy gola strzelili dopiero w 31. minucie. Trafienie było efektem bardzo dobrego pressingu pod polem karnym rywal. Piłkę przejął Filip Marchwiński, podciągnął z nią w pole karne i spokojnym strzałem trafił do siatki.
Wynik jeszcze przed przerwą ustalił Djordje Crnomarković. Nowy obrońca Lecha strzelił gola głową po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu rożnego.
W drugiej połowie Dariusz Żuraw całkowicie zmienił skład swojej drużyny. Swoją szansę otrzymali młodzi piłkarze. Mimo tego Lech dalej kontrolował wydarzenia na boisku.
Dla Lecha to już czwarty wygrany sparing przed nowym sezonem. Wcześniej "Kolejorz" ogrywał Widzewa, Broendby i FC Midtjylland.
"Kolejorz" nowy sezon PKO BP Ekstraklasy rozpocznie 20 lipca wyjazdową konfrontacją z broniącym tytułu Piastem Gliwice.
* * * * * *

Lech Poznań - Vitesse Arnhem 2:0 (2:0)

Bramki: Marchwiński 31, Crnomarković 38.
Lech (I połowa): Van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz - Jóźwiak, Muhar, Pedro Tiba, Jevtić, Marchwiński - Joao Amaral.
Lech (II połowa): Szymański - Cywka, Dejewski, Pleśnierowicz, Niewiadomski - Klupś (82 Szymczak), Moder, Skrzypczak, Kamiński - Żamaletdinow, Tomczyk.
Kamil Kaczmarek09 Jul 2019 · 19:33