Lech Poznań pokonał w sparingu Zorię Ługańsk

Carte, wikipedia
Lech Poznań pokonał Zorię Ługańsk 3:1 w meczu sparingowym rozegranym w ramach zgrupowania w tureckiej miejscowości Kadriye.
Pierwszego gola dla "Kolejorza" strzelił w tym spotkaniu Mario Situm w 35. minucie spotkania. Wówczas Chorwat wykorzystał zagranie Nicklasa Barkrotha i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Lecha zdobył Christian Gytkjaer. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Situmie, a Duńczyk pewnym uderzeniem zamienił go na bramkę.
W 87. minucie debiutujący w barwach poznańskiego klubu Oleksiy Khoblenko uderzył na bramkę drużyny przeciwnej, ale golkiper zdołał odbić futbolówkę przed siebie. Dopaść do niej zdołał jednak Kamil Jóźwiak, który strzelił trzeciego gola dla zespołu z LOTTO Ekstraklasy.
Jedynego gola dla zespołu z Ługańska strzelił w 63. minucie Iury Lirio Freitas de Castilho.