Lech Poznań wreszcie przełamał się w Ekstraklasie! Piękny gol nowego nabytku "Kolejorza" [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań wygrał wreszcie pierwszy mecz w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W niedzielę "Kolejorz" wygrał na własnym stadionie 1:0 z Piastem Gliwice. Pięknym trafieniem już w piątej minucie popisał się Afonso Sousa.
Choć mistrzowie Polski awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji, to atmosfera wokół drużyny daleka była od dobrej. Lech nie potrafił bowiem wygrać w Luksemburgu, bez zwycięstwa pozostał także w Ekstraklasie.
W niedzielę podopieczni Johna van den Broma od początku spotkania z Piastem Gliwice ruszyli do ataku. Już w drugiej minucie okazję na gola miał Kristoffer Velde, ale jego strzał obronił Frantisek Plach.
Chwilę później "Kolejorz" prowadził już 1:0. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się wówczas Afonso Sousa. Dla Portugalczyka był to pierwszy gol na boiskach Ekstraklasy.
Piast starał się odpowiedzieć, ale nie był w stanie poważniej zagrozić bramce Filipa Bednarka. Niecelnie główkował Kamil Wilczek, natomiast strzał Ariela Mosóra został zablokowany.
W drugiej części spotkania Waldemar Fornalik dokonał kilku zmian, ale to Lech nadal kontrolował boiskowe wydarzenia. Przed niezłą szansą na podwyższenie wyniku stanął Michał Skóraś, lecz świetną interwencją piłkę spod nóg wygarnął mu Reiner.
W całym meczu goście nie oddali nawet jednego celnego strzału, a gol Sousy okazał się jedynym, jaki oglądali kibice przy Bułgarskiej. Dla Lecha z pewnością najważniejsze jest jednak zwycięstwo, które pozwoliło na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.
Maciej Pietrasik28 Aug 2022 · 19:25