Lech przegrywa z Basel. Koniec marzeń o LM?

asinfo
Lech Poznań przegrał na własnym stadionie 1:3 z FC Basel w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Gole dla szwajcarskiej drużyny zdobyli Michael Lang, Marc Janko i Davide Calla. Jedyną bramkę dla poznańskiego zespołu strzelił Denis Thomalla.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 34. minucie meczu, po rzucie rożnym wykonywanym przez Lucę Zuffiego, strzałem głową piłkę skierował do bramki Lecha Michael Lang. "Kolejorz" doprowadził do wyrównania dwie minuty później. Szymon Pawłowski znalazł się przed polem karnym szwajcarskiej drużyny i oddał strzał. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Tomasa Vaclika, czego nie zauważył sędzia. Później jednak skutecznie dobił ją Denis Thomalla. Po pierwszej części meczu utrzymał się remis 1:1.

Dwadzieścia minut po przerwie, Tomasz Kędziora sfaulował w polu karnym Birkira Bjarnasona i sędzia podyktował rzut karny. Obrońca Lecha za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę. Goście nie wyszli jednak na prowadzenie. Strzał Shkelzena Gashiego z jedenastu metrów obronił Jasmin Burić.

Drugą bramkę dla drużyny prowadzonej przez Ursa Fischera strzelił Marc Janko, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Asystę przy jego golu zaliczył Marek Suchy. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Davide Calla w doliczonym czasie gry. Chwile później za niebezpieczne zagranie z boiska wyrzucony został Taulant Xhaka.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 5 sierpnia. Wcześniej zawodnicy Macieja Skorży zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków, a FC Basel podejmie u siebie FC Sion.

W innym meczu trzeciej rundy eliminacji do Champions League, Celtic Glasgow pokonał na własnym stadionie Karabach Agdam 1:0. Wcześniej Red Bull Salsburg wygrał z Malmo FF 2:0, a w spotkaniach HJK Helsinki z Astaną oraz Steauy Bukareszt z Partizanem Belgrad padły remisy.