Lechia Gdańsk. Artur Sobiech najlepszym piłkarzem meczu finałowego

Artur Sobiech najlepszym piłkarzem meczu finałowego
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Napastnik Lechii Gdańsk, Artur Sobiech, został wybrany piłkarzem meczu finałowego Totolotek Pucharu Polski - poinformowano na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnik otrzymał złotego buta.
Nagrodę przyznała komisja w składzie: Dyrektor Sportowy PZPN Stefan Majewski, trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz oraz szkoleniowiec kadry do lat 20 – Jacek Magiera.
Sobiech rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Trener Piotr Stokowiec wpuścił go na boisko w 69. minucie. Doświadczony napastnik w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzelił jedynego gola w spotkaniu finałowym.
Na stadionie PGE Narodowy Lechia Gdańsk wygrała z Jagiellonią Białystok 1:0 i po raz drugi w historii zdobyła Puchar Polski.
Jakub Kreśliński02 May 2019 · 21:26