Lechia Gdańsk pokonała Termalikę i awansowała dalej

Dziurek/Shutterstock
W 1/8 finału Pucharu Polski Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:1. Lider LOTTO Ekstraklasy awansował do ćwierćfinału.
Goście z Trójmiasta byli zdecydowanym faworytem spotkania. W pierwszej połowie długo jednak nie potrafili tego potwierdzić. Dopiero w 45. minucie Daniel Łukasik pokonał Michała Lezona.
W 67. minucie gdańszczanie powiększyli przewagę za sprawą Tomasza Makowskiego. Wówczas gospodarze grali już w dziesiątkę, pięć minut wcześniej drugą żółtą kartkę otrzymał Piotr Wlazło.
Mimo gry w osłabieniu niecieczanie walczyli do końca o pozostanie w rozgrywkach. Stać ich było tylko na jedną bramkę autorstwa Patrika Misaka.
W siódmej minucie doliczonego czasu gry wynika spotkania na 3:1 dla gości ustalił Rafał Wolski
Lechia rywala w 1/4 finału Pucharu Polski pozna po losowaniu.
Jakub Kreśliński05 Dec 2018 · 19:03