Lechia pokonała Koronę po dwóch golach Paixao

asinfo
W drugim meczu siódmej kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała u siebie Koronę Kielce 2:0. Oba gole strzelił Flavio Paixao.
Gdańszczanie kontynuują znakomitą passę od początku sezonu. W siedmiu kolejkach nie przegrali ani razu, zdobywając łącznie 17 punktów. Dla Lechii wygrana z Koroną Kielce 2:0 to czwarte zwycięstwo z rzędu.
Dzięki temu podopieczni Piotra Stokowca przerwę na mecze reprezentacji spędzą na pewno jako lider LOTTO Ekstraklasy. Na czele klasyfikacji strzelców jest natomiast Flavio Paixao, który po dwóch trafieniach przeciwko Koronie ma już pięć goli w tym sezonie. Tyle samo co Zdenek Ondrasek z Wisły Kraków oraz Ricardinho z Wisły Płock.
Kielczanie natomiast porażką w Gdańsku przerwali passę czterech kolejnych spotkań bez porażki. Korona zajmuje siódmą pozycję i ma w dorobku jedenaście punktów.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Flavio Paixao 24' - karny

Piotr Malarczyk powstrzymywał nieprzepisowo Flavio Paixao na piątym metrze i sędzia podyktował rzut karny. Portugalczyk pewnie wykorzystał jedenastkę, strzałem przy słupku.
2:0 Flavio Paixao 69'

Kielczanie stracili piłkę w ataku, a gospodarze wyprowadzili błyskawiczną akcję. Czterema podaniami przedostali się do bramkę Korony, gdzie Flavio Paixao dołożył tylko umiejętnie nogę, zamieniając na gola podanie Jakuba Araka.