Leeds z kolejną wygraną. 90 minut Klicha

berm_teerawat / shutterstock.com
W sobotnich meczach trzeciej kolejki Championship na boisku pojawiło się czterech Polaków. W pełnym wymiarze zagrali Bartosz Białkowski (Ipswich), Mateusz Klich (Leeds) i Paweł Olkowski (Bolton). Z ławki rezerwowych wszedł Paweł Wszołek (QPR).
Najwięcej powodów do radości miał Mateusz Klich. Pomocnik od początku sezonu ma miejsce w pierwszym składzie Leeds United. Ponownie na placu gry spędził 90 minut, a jego zespół pokonał Rotherham 2:0 i po trzech kolejkach ma w dorobku komplet punktów.
Zadowolony może być również Paweł Olkowski, który wywalczył sobie miejsce na prawej stronie w jedenastce Boltonu, który pokonał na wyjeździe Reading 1:0 i utrzymuje się w czołówce Championship. Polak trafił latem do "The Trotters" z FC Koeln.
Gorzej punktuje Ipswich Town Bartosza Białkowskiego. Bramkarz po raz kolejny rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna zremisowała u siebie z Aston Villa 1:1. Gospodarze od 39. minuty grali jednak w osłabieniu.
W najgorszym nastroju jest pewnie Paweł Włoszek. Quenns Park Rangers uległo na wyjeździe West Bromwich Albion aż 1:7, a polski skrzydłowy wszedł na boisko w 81. minucie.
W ekipie Hull City natomiast po raz kolejny zabrakło Kamila Grosickiego. Włodarze i sztab szkoleniowy "Tygrysów" naciskają, aby Polak zmienił barwy klubowe.
* * * * * *
Wyniki pozostałych spotkań:
Bristol City - Middlesbrough 0:2 (0:2)

Bramki: Braithwaite 13, Assombalonga 32.
Hull City - Blackburn Rovers 0:1 (0:1)

Bramka: Dack 43.
Ipswich Town - Aston Villa 1:1 (1:1)

Bramki: Chalobah 36 - Kodjia 21.

Czerwona kartka: Edun (druga żółta, Ipswich).
Millwall FC - Derby County 2:1 (2:0)
Bramki: Gregory 7, Williams 20 - Nugent 73.
Reading FC - Bolton Wanderers 0:1 (0:0)

Bramka: Wildschut 48.
Sheffield United - Norwich City 2:1 (1:1)

Bramki: Egan 9, Sharp 90+3 - Rhodes 26.
West Bromwich Albion - Queens Park Rangers 7:1 (1:1)

Bramki: Phillips 29, 88, Gibbs 53, Rodriguez 56-karny, 82-karny, Gayle 67, Robson-Kanu 90+1 - Lynch 34.
Wigan Athletic - Nottingham Forest 2:2 (2:1)

Bramki: Powell 2, Grigg 30 - Cash 10, Soudani 90+1.
Daniel Makarewicz18 Aug 2018 · 18:18