Legia po raz drugi ograła Bytovię i zagra w półfinale Pucharu Polski

Darwinek, wikipedia
Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z Drutex-Bytovią Bytów 4:2 (0:1) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Polski.
Podopieczni Romeo Jozaka byli w komfortowej sytuacji przed rozpoczęciem tego meczu, bowiem wygrali na wyjeździe z pierwszoligowcem 3:1. Niemniej do przerwy niespodziewanie goście prowadzili po trafieniu głową Janusza Surdykowskiego.
Trzy minuty po zmianie stron wyrównał płaskim uderzeniem Portugalczyk Hildeberto Pereira, wykorzystując świetne zagranie w pole karne Sebastiana Szymańskiego, który po kolejnej minucie sam wpisał się na listę strzelców, po podaniu od Łukasza Brozia.
Trzynaście minut później po raz drugi umieścił piłkę w siatce Hildeberto Pereira. Portugalczykowi tym razem dokładnie wystawił futbolówkę w polu karnym Łukasz Moneta. Efektowny sukces przypieczętował jeszcze dziewięć minut później uderzeniem głową Szymański, któremu po raz drugi w tych zawodach asystował Broź.
Rozmiary porażki drużyny z Kaszub zdołał jeszcze zmniejszyć w doliczonym czasie gry Sebastian Kamiński, który zaskoczył Radosława Cierzniaka bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego.
Wcześniej awans do półfinału Pucharu Polski wywalczył również Górnik Zabrze, który dwukrotnie pokonał w ćwierćfinale Chojniczankę.
* * * * * *

Legia Warszawa - Drutex-Bytovia Bytów 4:2 (0:1)

Bramki: Hildeberto Pereira 48, 62, Szymański 49, 71 - Surdykowski 27, Kamiński 90+1.
Legia: Cierzniak - Hildeberto Pereira, Czerwiński (59 Moneta), Dąbrowski, Turzyniecki - Kopczyński, Jodłowiec, Szymański, Pasquato, Nagy (46 Broź) - Sadiku (64 Chukwu).
Drutex-Bytovia: Szromnik - Kamiński, Wróbel, Gonzalez, Wilczyński - Duda (59 Hebel), Poczobut, Biel (59 Kuzdra), Jakóbowski - Wacławczyk (66 Kpassa), Surdykowski.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Legia.