Legia przegrała mecz towarzyski z Kajratem Ałmaty

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa przegrała z kazachski Kajratem Ałmaty 0:1 w niedzielnym meczu towarzyskim rozegranym podczas swojego zgrupowania w Turcji. Drużyna z Łazienkowskiej nie wykorzystała dwóch rzutów karnych.
Podopieczni Aleksandara Vukovicia już w 13. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Rzut karny zmarnował jednak Mateusz Wieteska. Obrońca nie trafił w bramkę. Tuż przed przerwą gola strzeliła drużyna Kajrat. Prostopadle zagrana piłka za linię obrony i Artur Szuszenaczew pewnie pokonał Wojciecha Muzyka.
Choć był to tylko mecz kontrolny, to obie drużyny nie zamierzały odpuszczać. W efekcie skończyły spotkanie w osłabieniu. Bezpośrednie czerwone kartki otrzymali w 70. minucie William Remy oraz strzelec bramki dla ekipy z Kazachstanu. Na kwadrans przed końcem Legia miała doskonałą szansę na wyrównanie. Tym razem "11" nie wykorzystał Walerian Gwillia, którego strzał obronił Danił Ustimenko. Obie drużyny zagrają w niedzielę ze sobą jeszcze jeden sparing.