Legia przegrywa, sensacyjny lider!

ASInfo
W sobotnim spotkaniu 5. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał u siebie 2:1 z Legią Warszawa. Po tym zwycięstwie Piastunki są liderami tabeli.

Po interesujące, remisowej pierwszej połowie, w drugiej doczekaliśmy się już tylko jednego gola. Na pięć minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Zivec, stawiając gości w bardzo trudnej sytuacji.

"Wojskowi" do końca meczu starali się wyrównać, ale zabrakło im czasu, by wywieźć z Gliwic choćby punkt. W doliczonym czasie gry piłkę meczową zmarnował Igor Lewczuk, który po zgraniu Prijovicia nie trafił z dwóch metrów do bramki strzeżonej przez Szmatułę.

Tak padły bramki:

0:1 Nikolić

Nikolić otrzymał doskonałe podanie od Guilherme, a następnie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szmatułą, którego natychmiast pokonał. To szósty gol tego zawodnika w tym sezonie w lidze, a ósmy w barwach Legii.

1:1 Nespor

Mocny strzał z pierwszej piłki oddał Martin Nespor. Dusan Kuciak nie miał szans na obronę tego uderzenia. To czwarte trafienie Nespora w tym sezonie.

2:1 Zivec

Badia odegrał do Żiveca, który ze spokojem skierował futbolówkę do bramki wicemistrzów Polski.