Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Legia ratuje remis z Termaliką!

27 wrz 2015 | 20:04 1
Źródło zdjęcia: ASInfo
Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1 w meczu dziesiątej kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny mierzyły się ze sobą po raz pierwszy w historii.

Legia podchodziła do spotkania z Termaliką po dwóch wygranych z rzędu. W czwartek piłkarze Henninga Berga pokonali u siebie Lechię Gdańsk i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Beniaminek Ekstraklasy ostatnio zremisował z Pogonią Szczecin.

W pierwszej połowie meczu żadna z drużyn nie stwarzała zagrożenia pod bramką rywali. Częściej atakowała Legia, ale nie miała klarownych okazji bramkowych.

Warszawska drużyna pierwszą dobrą akcję przeprowadziła w 28. minucie gry. Stojan Vranjes najpierw wymienił podania z Aleksandarem Prijoviciem, a później oddał strzał z dystansu. Z obroną jego uderzenia nie miał jednak problemów Sebastian Nowak.

Termalica była najbliżej pokonania Kuciaka w 41. minucie gry. Po kontrataku, Jakub Biskup oddał strzał z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Dziesięć minut po zmianie stron, groźny techniczny strzał sprzed pola karnego oddał Bartłomiej Babiarz, ale nie trafił w bramkę. Chwilę później było 1:0 dla gości. Martin Juhar otrzymał prostopadłe podanie od Dawida Plizgi i znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem, którego pokonał mocnym strzałem z szesnastu metrów.

Po upływie kilkudziesięciu sekund znowu był remis. Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a wbiegający w pole karne Nemanja Nikolić dostawił nogę i zaskoczył Nowaka. Dla Węgra było to dziesiąte trafienie w Ekstraklasie.

W 73. minucie gry, Legia była bliska strzelenia drugiego gola. Guilherme zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Brzyskiego, a ten oddał mocny, ale niecelny strzał.

Później dobre okazje miały obie drużyny. Najpierw mocno uderzył Juhar, a później bliski oddania strzału głową był Nikolić. Dobrą interwencją popisał się również Kuciak, który obronił strzał Plizgi z rzutu wolnego i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Po remisie Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma osiem punktów straty do Piasta Gliwice. Termalica jest na ósmej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem Legii będzie SSC Napoli. Mecz drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się w czwartek na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Drużyna z Neapolu w sobotę pokonała 2:1 Juventus Turyn.

* * * * * *

Tak padły bramki:

58' Juhar
Martin Juhar otrzymał prostopadłe podanie od Dawida Plizgi i mocnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka.

60' Nikolić
Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a Nemanja Nikolić dołożył nogę i strzelił swoją dziesiątą bramkę w Ekstraklasie.

Zawodnik meczu: Juhar
Słowak w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców. 27-letni piłkarz był bliski zdobycia drugiego gola, ale jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę.

Ciekawostka meczu: Pavol Stano rozegrał 224 mecz w Ekstraklasie. Spośród obcokrajowców jedynie Miroslav Radović zaliczył więcej występów. 37-letni piłkarz w swojej karierze bronił barw Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała, a od sierpnia gra w Termalice.

* * * * *

Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
Bramki: Nikolić 60 - Juhar 58.

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Michał Kucharczyk (58. Ivan Trickovski), Stojan Vranjes (70. Rafał Makowski), Dominik Furman, Guilherme (81. Bartosz Bereszyński)- Aleksandar Prijović, Nemanja Nikolić.

Termalica: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki - Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak - Dawid Plizga (90+3. Tomasz Foszmańczyk), Mario Licka (80. Emil Drozdowicz), Jakub Biskup (68. Wojciech Kędziora) - Martin Juhar.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Żółte kartki: Broź - Jarecki, Pleva.

Następne mecze w Ekstraklasie:
03.10. Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna (15:30).
04.10. Górnik Zabrze - Legia Warszawa (15:30).

Bukmacherzy

Odbierz 20zł bez depozytu za samą rejestrację, a następnie dokonaj pierwszej wpłaty i zgarnij bonus 100% do 500zł!
20zł za rejestrację i 1000zł od depozytu na start, a do tego mnóstwo promocji okolicznościowych!