Męki Legii w drodze do Ligi Mistrzów. Goście z lepszymi okazjami na gola

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Mistrzowie Polski walczą dziś z AS Trencin w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Wygrana w dwumeczu da im pewny udział w Lidze Europy oraz oczywiście możliwość gry o fazę grupową LM.

Pierwsze spotkanie - na wyjeździe - legioniści wygrali 1:0, stawiając się w dobrej sytuacji przed rewanżem. Dziś do awansu wystarczy im jakikolwiek remis lub zwycięstwo.

Pierwsze minuty upływały spokojnie, aż do momentu, w którym Lewczuk zbagatelizował sytuację pod własną bramką i zamiast wybić piłkę postanowił podryblować. Skończyło się groźnym strzałem Janco, na szczęście dla Legii - mocno niecelnym.

W 20 minucie legioniści wciąż nie mieli na koncie stuprocentowej sytuacji, za to interweniować musiał Malarz, który z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Goście mogli prowadzić!

Do przerwy gole nie padły, wynik wciąż daje awans Legii, choć gra pozostawia wiele do życzenia.

Oto składy, w jakich zaczęły obie drużyny:

Trencin: Chovan - Sulek, Udeh, Klescik, Holubek - Janco, Lawrence, Bero - Kalu, Janga, Bala