Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Efektowny gol Luquinhasa [WIDEO]

screen tvp sport
W rewanżowym meczu I rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów Legia Warszawa pokonała norweskie Bodo/Glimt 2:0 (1:0) i awansowała do następnej fazy rozgrywek. Bramki strzelali Luquinhas oraz Tomas Pekhart. W pierwszym spotkaniu "Wojskowi" wygrali na wyjeździe 3:2.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego meczu.
Legia nie weszła w to spotkanie najlepiej. W szeregach gospodarzy pojawiło się sporo nerwów, co starali się wykorzystać przyjezdni. W 17. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony dość szczęśliwie interweniował Artur Boruc. Chwilę później obok bramki uderzył Samsted.
Legioniści długo nie potrafili sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji W 33. minucie udało się to za to ekipie Bodo/Glimt. Botheim miał kapitalną szansę bramkową, lecz z kilku metrów fatalnie spudłował.
Trzy minuty później na prowadzenie wyjść powinni podopieczni Czesława Michniewicza. Doskonałym podaniem popisał się Andre Martins, z okolic linii pola karnego strzelał Luquinhas, ale futbolówka minimalnie minęła prawy słupek bramki Bodo/Glimt.
Stołeczni nabrali wiatru w żagle. Po chwili ładną indywidualną akcją zaimponował Mahir Emreli, który poradził sobie z dwoma rywalami i huknął zza "szesnastki". Trafił jednak w środek, gdzie interweniował bramkarz mistrzów Norwegii.
W 41. minucie "Wojskowi" dopięli swego. Fantastyczny rajd w pole karne rywali zaserwował widzom Luquinhas. Brazylijczyk ośmieszył jednego z obrońców Bodo/Glimt i strzałem w długi słupek otworzył wynik spotkania!
Na przerwę obie strony zeszły przy rezultacie 1:0 dla mistrzów Polski.
W 50. minucie Legia powinna strzelić drugiego gola. Udanej akcji zespołu nie zdołali jednak wykończyć ani Bartosz Kapustka, ani Luquinhas.
Kolejną sytuację gospodarze mieli w 57. minucie. Z bliska uderzał Josip Juranović, ale został zatrzymany przez golkipera Bodo/Glimt.
W odpowiedzi szczęścia poszukali zawodnicy z Norwegii. Zagrożenie stworzył rezerwowy Nordas, lecz Artur Boruc zanotował pewną interwencję przed linią bramkową. W 69. minucie zaś legionistów uratowała poprzeczka, gdy po rzucie rożnym głową strzelał Kvile.
Było groźnie, ale Legii z czasem znów udało się zneutralizować atuty przeciwników. Następnie mistrzowie Polski mogli podwyższyć prowadzenie, jednak uderzenia Mateusza Wieteski, a później rezerwowego Mattiasa Johanssona zostały obronione.
To, co nie udało się Wietesce i Johanssonowi, udało się Tomasowi Pekhartowi. Czech, który wszedł na boisko na ostatnie kilkanaście minut, wpakował piłkę do siatki w doliczonym czasie gry. Asystował mu wspomniany Johansson.
Wynik nie uległ już zmianie. Legia pokonała Bodo/Glimt 2:0 i w kolejnej rundzie eliminacji zagra z estońską Florą Tallin (21 i 27 lipca). Więcej TUTAJ.
Tomasz Bratkowski14 Jul 2021 · 21:53