Legia Warszawa kończy sezon z podniesioną głową. Ważne zwycięstwo mimo protestów kibiców [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Legia Warszawa rozbiła Cracovię 3:0 (0:0)! Podopieczni Aleksandara Vukovicia mogą zakończyć sezon z podniesioną głową, chociaż ich kibice są dalecy od optymizmu.
Legia Warszawa bieżącego sezonu nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Stołeczny klub długo uwikłany był w walkę o utrzymanie i nawet ostateczne powodzenie misji Aleksandara Vukovicia nie uspokoiło nastrojów.
Wyrazem tego było sobotnie starcie z Cracovią. Chociaż "Wojskowi" prezentowali się naprawdę dobrze i mieli sporo sytuacji, kibice nie zmienili swoich pierwotnych założeń i 10. minucie rozpoczęli protest (więcej TUTAJ).
Po ponad 15 minutach wrócili na boisko, lecz mecz z "Pasami" trzeba było przerwać. Powodem zamieszanie na trybunach i race, które uniemożliwiły spokojny przebieg spotkania.
Wydarzenie to podsumowało pierwszą połowę, bowiem stołeczny klub - mimo swojej przewagi - nie był w stanie objąć prowadzenia. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie.
Pierwszego gola strzelił Maciej Rosołek. W 65. minucie podwyższył natomiast Pekhart, który o trafienie walczył właściwie od początku spotkania. Ostatecznie Czech dopiął swego, skutecznie omijając pułapkę ofsajdową ze strony przeciwników.
Wynik spotkania ustalił natomiast Lopez, który efektownym strzałem głową wykorzystał podanie od Josue.
Dzięki zwycięstwu 3:0 (0:0) "Wojskowi" kończą sezon na 10. miejscu. Ich dzisiejszy rywal - Cracovia - uplasował się na 9. lokacie.
Hubert Kowalczyk21 May 2022 · 19:29