Legia Warszawa lepsza od klubu Grzegorza Krychowiaka. Drugi zwycięski sparing mistrzów Polski

Wojciech Dobrzynski / Press Focus
Legia Warszawa w środowe popołudnie okazała się lepsza od FK Krasnodar w drugim sparingu podczas zimowego okresu przygotowawczego. Mistrzowie Polski wygrali 2:1 po golach Josue oraz Mateusza Wieteski.
Krasnodar to najsilniejszy rywal, z którym Legia Warszawa mierzy się w przerwie zimowej. W rosyjskiej drużynie od pierwszej minuty zagrał między innymi Grzegorz Krychowiak.
To rywale "Wojskowych" lepiej rozpoczęli środowe spotkanie, w dwunastej minucie wychodząc na prowadzenie. Botheim w sytuacji sam na sam z Borucem wyłożył piłkę do Wandersona, a ten umieścił ją w pustej bramce.
Niespełna kwadrans później Legia była o krok od doprowadzenia do wyrównania. Po strzale Patryka Sokołowskiego z kilkunastu metrów piłka trafiła w słupek, a dobitka Kwiatkowskiego odbiła się od poprzeczki.
W przerwie szkoleniowiec Krasnodaru zdecydował się na wymienienie całej jedenastki. Legia zaczęła się natomiast prezentować na boisku coraz lepiej, co szybko przyniosło efekt w postaci wyrównania.
W 54. minucie Mlandenović zagrał do stojącego przed polem karnym Sokołowskiego, a ten obsłużył Josue. Portugalczyk trafił do siatki, choć miał przy sobie dwóch rywali.
W końcówce spotkania Legia zdobyła natomiast bramkę na wagę zwycięstwa. Po dośrodkowaniu Mladenovicia z rzutu rożnego rezultat na 2:1 ustalił Mateusz Wieteska.

Legia Warszawa - FK Krasnodar 2:1 (0:1)