Legia Warszawa mistrzem Polski! Ekipa Vukovicia przypieczętowała czternasty tytuł!

Mistrzem Polski jest Legia! Ekipa Vukovicia przypieczętowała czternasty tytuł!
Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Legia Warszawa zapewniła sobie czternaste w historii mistrzostwo Polski. Tytuł przypieczętowała wygrywając z Cracovią 2:0.
Legia objęła prowadzenie w 23. minucie. Gwilia zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, ten dośrodkował przed bramkę, a z bliska głową do siatki trafił Pekhart. Hrosso nie miał nic do powiedzenia.
Gospodarze w kolejnych minutach nie spuszczali z tonu. W 31. minucie Antolić strzelił z dystansu, bramkarz Cracovii wypluł piłkę przed siebie, ale nadbiegający Pekhart fatalnie skiksował. Jeszcze bliżej gola było trzy minuty później - w słupek z rzutu wolnego trafił wtedy Rocha.
Cracovia nie oferowała zbyt wiele. Obie drużyny nie przypominały samych siebie sprzed kilku dni - wtedy mecz w półfinale Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem "Pasów" aż 3:0.
Cracovia najlepszą okazję do wyrównania miała w 73. minucie. Fiolić dośrodkował z rzutu rożnego, Rapa główkował w kierunku bramki, ale pomylił się o metr. Gdyby był bardziej precyzyjny, Cierzniak nie miałby szans. Bramkarz Legii tylko odprowadził piłkę wzrokiem obok słupka.
Dwie minuty później gospodarze zadali decydujący cios. Slisz odebrał piłkę przed polem karnym, Gwilia wpadł z nią w szesnastkę i plasowanym strzałem umieścił w bramce.
W 84. minucie Gruzin mógł strzelić swojego drugiego gola. Gwilia ściął z lewej strony do środka, mocno podkręcił piłkę, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę gości.
Legia zdobywając czternasty tytuł dogoniła dotychczasowych rekordzistów pod tym względem. Tyle samo mistrzostw mają na koncie jeszcze Górnik Zabrze i Ruch Chorzów.
Marcin Karbowski11 Jul 2020 · 19:28