Legia Warszawa pędzi po mistrzostwo Polski! Pięć goli i wielki pokaz siły "Wojskowych" [WIDEO]

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Już po kilkudziesięciu sekundach Legia Warszawa sensacyjnie przegrywała na własnym boisku z Arką Gdynia. Odpowiedź "Wojskowych" była jednak zabójcza. Znakomita druga połowa sprawiła, że gospodarze wygrali aż 5:1.
Początek spotkania z Arką Gdynia był zupełnie niespodziewany - już w pierwszej minucie po zagraniu w pole karne Dawit Schirtladze podał do Adama Dancha, a ten umieścił piłkę w siatce.
Goście prowadzili, ale na boisku nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Legia przeważała, lecz przez długi czas nie miało to przełożenia na wynik. Wyrównanie przyszło dopiero w 44. minucie. Marko Vesović precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska, a akcję wykończył Paweł Wszołek.
O ile w pierwszej połowie Arka zdołała się jeszcze bronić przed kolejnymi atakami rywali, to początek drugiej części gry był prawdziwym koncertem w wykonaniu Legii. W 50. minucie w akcję bramkową znów był zamieszany Wszołek. Dośrodkował w pole karne, gdzie Adam Marciniak interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.
Jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało "Wojskowych". Wszołek powinien mieć na koncie kolejnego gola, przegrał jednak pojedynek ze Steinborsem. W 57. minucie Łotysz i tak musiał wyciągać piłkę z siatki, bo po dośrodkowaniu mnóstwo miejsca w polu karnym miał Luquinhas.
Wszołek był dziś zdecydowanie najlepszym piłkarzem na boisku. W 62. asystował przy kolejnym trafieniu - tym razem wyłożył piłkę Mateuszowi Cholewiakowi. To wcale nie musiał być koniec strzelania w stolicy. Zdobywca pierwszej bramki dla Legii miał szansę na drugiego gola, ale posłał piłkę tuż obok bramki. Vesović z woleja trafił natomiast w słupek.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii aż 5:1. Wynik w 86. minucie ustalił Vamara Sanogo, który skorzystał z kolejnego podania Wszołka. Na osiem kolejek przed końcem przewaga warszawian nad Piastem Gliwice wynosi już dziesięć "oczek". Przy takiej grze podopieczni Aleksandara Vukovicia mogą być spokojni o odzyskanie mistrzostwa Polski.
Maciej Pietrasik10 Jun 2020 · 22:20