Legia Warszawa przegrała z Rakowem Częstochowa! Sensacja w Pucharze Polski! [WIDEO]

Sensacja w Częstochowie! Legia odpadła z Pucharu Polski! [WIDEO]
Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Raków Częstochowa wygrał u siebie po dogrywce z broniącą trofeum Legią Warszawa 2:1 (1:1, 1:1) w trzecim ćwierćfinałowym meczu rozgrywek o Puchar Polski.
Mecz rozpoczął się od wyraźniej przewagi gospodarzy. To oni stwarzali groźniejsze sytuacje, częściej utrzymywali się przy piłce i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Malinowski pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.
Legia odpowiedziała w 30. minucie. Kucharczyk dostał piłkę w polu karnym i obok bramkarza umieścił piłkę w siatce.
W 88. minucie sędzia skorzystał z systemu VAR, by sprawdzić, czy jeden z piłkarzy Legii nie zagrał ręką we własnym polu karnym. Po konsultacji arbiter nie zdecydował się wskazać na wapno.
W dogrywce najpierw znakomitą sytuację zmarnował Carlitos. Gospodarze swoją szansę wykorzystali osiem minut przed końcem drugiej części dogrywki. Wówczas Andrzej Niewulis efektownym strzałem głową rozstrzygnął losy konfrontacji na korzyść pierwszoligowca.
Legia kończyła mecz w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę  otrzymał Cafu.
Podopieczni Marka Papszuna dołączyli w ten sposób do Lechii Gdańsk oraz Jagiellonii Białystok i zagrają w półfinale
Daniel Makarewicz13 Mar 2019 · 20:35