Legia Warszawa traci pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Piast Gliwice wywozi punkt ze stolicy [WIDEO]

Legia Warszawa traci pozycję lidera. Piast Gliwice wywozi punkt ze stolicy [WIDEO]
Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Legia Warszawa zremisowała z Piastem Gliwice 2:2 w drugim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy. Mistrzowie Polski stracili pozycję lidera tabeli na rzecz Rakowa Częstochowa.
Bramka Jakuba Świerczoka w ostatnim kwadransie spotkania pozwoliła Piastowi opuścić ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji. Napastnik gliwiczan wpisał się zarazem na listę strzelców w trzecim kolejnym meczu.
Podopieczni Waldemara Fornalika doprowadzili wcześniej do wyrównania również w pierwszej połowie spotkania. Na trafienie Bartosza Kapustki z 13. minuty gry , dla którego był to pierwszy gol w barwach Legii, skutecznie odpowiedział po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gerarda Badii Piotr Malarczyk.
Po przerwie drugą bramkę dla Legii strzelił Tomas Pekhart, który pewnie wykorzystał rzut karny.
Mimo naporu na bramkę rywali do samego końca meczu gospodarze nie zdołali rozstrzygnąć losów spotkania na swoją korzyść. W rezultacie Legia znowu traci teraz jeden punkt do prowadzącego w tabeli Ekstraklasy Rakowa.
Piast zepchnął tymczasem na ostatnią pozycję w klasyfikacji Podbeskidzie.
Wojciech_Falenta 29 Nov 2020 · 19:29