Legia Warszawa w fatalnym stylu pożegnała się z Ligą Europy. Karabach Agdam obnażył mistrzów Polski [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Legia Warszawa w kompromitującym stylu przegrała z Karabachem Agdam w meczu IV rundy el. Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 (0:0).
Mistrzowie Polski na najważniejszy mecz w sezonie w dość eksperymentalnym ustawieniu. Czesław Michniewicz postawił na Kapustkę czy Lopesa, zaś na ławce rezerwowych wylądowali Karbownik i Luquinhas.
Od pierwszego gwizdka to przyjezdni dyktowali warunki gry. Legia grała źle, brakowało jej płynności w konstruowaniu akcji. Z kolei piłkarze Karabachu Agdam raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Boruca. To właśnie golkiper "Wojskowych" był bohaterem pierwszej połowy.
40-latek w 15. minucie pokazał najwyższe umiejętności, gdy na strzał zdecydował się Owusu. Potem klasę potwierdził przy kolejnych uderzeniach rywali. Legia dogodną okazję stworzyła w 31. minucie. Kapustka zagrał do Valencii, ten jednak trafił prosto w golkipera Karabachu.
Po przerwie przyjezdni potwierdzili swoją przewagę. Owusu ograł Lewczuka, po czym podał do Andrade. Ten bez problemu pokonał Boruca.
W 62. minucie było już 0:2. Zoubir zabawił się z Juranoviciem i podwyższył wynik spotkania. Defensor Legii został ograny jak na szkolnym boisku.
Czesław Michniewicz dokonał zmian, ale nie przyniosło to efektu. Legia wciąż grała fatalnie, co skrzętnie wykorzystali rywale. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Ozobić.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3. Karabach Agdam zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Legia może skupić się na walce w PKO Ekstraklasie.
Daniel Makarewicz01 Oct 2020 · 21:52