0:6! Borussia nie przestaje strzelać! Legia Warszawa rozgromiona

MediaPictures.pl/Shutterstock
Legia Warszawa mierzy się z Borussią Dortmund w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Już w siódmej minucie goście objęli prowadzenie. Niepilnowany w polu karnym Mario Goetze strzelił bramkę po uderzeniu głową.

Chwilę później mieliśmy już 2:0 dla niemieckiego klubu. Obrońcy Legii znowu nie upilnowali zawodnika rywali. Tym razem Sokratisa, który nie miał problemów z pokonaniem Arkadiusza Malarza. Obrońca wykorzystał gapiostwo defensywy polskiego zespołu i skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

A za moment było już 0:3. Na listę strzelców wpisał się Marc Bartra. Arkadiusz Malarz wybił piłkę po strzale z rzutu wolnego, ale dopadł do niej były zawodnik Barcelony i wpakował do bramki.

Na szczęście dla Legii Borussia Dortmund w kolejnych minutach wyraźnie zwolniła i więcej bramek już w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy. Mistrz Polski do szatni zeszedł z trzybramkową stratą.

Druga połowa dla Legii zaczęła się równie fatalnie, co pierwsza. Na 4:0 podwyższył Raphael Guerreiro.

A w 76 minucie było już 5:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gonzalo Castro, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem swojego pierwszego gola, a szóstego dla Borussii zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.