Legia Warszawa wygrała kolejny sparing. Gole młodych napastników

Adam Starszynski / PressFocus
Legia Warszawa w swoim trzecim sparingu na zgrupowaniu w Dubaju pokonała 2:0 (1:0) przedstawiciela łotewskiej ligi, Riga FC.
Póki co “Wojskowi” zachowują w meczach kontrolnych stuprocentową skuteczność. Pokonali już Botew Płowdiw (2:0) i Krasnodar (2:1), a teraz uporali się z czwartym zespołem poprzedniego sezonu ligi łotewskiej.
Aleksandar Vuković posłał w bój następujący skład:
Miszta - Kharatin, Noiszewski, Grudziński - Kastrati, Celhaka, Ciepiela, Skibicki - Muci, Lopes, Rosołek
“Wojskowych” na prowadzenie wyprowadził w 38. minucie wracający z wypożyczenia do Arki Gdynia Maciej Rosołek, który wykorzystał dogranie Kacpra Skibickiego.
Na początku drugiej połowy na murawie zameldowali się Szymon Włodarczyk i Kacper Tobiasz. Ten pierwszy w 66. minucie wykorzystał błąd rywali i podwyższył na 2:0.
W dalszej fazie meczu na boisko weszli kolejni młodzi piłkarze, Igor Strzałek, Wiktor Kamiński, Patryk Pierzak i Kacper Skwierczyński. Wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie. Legia pokonała zespół z Rygi 2:0 i odniosła trzecie zwycięstwo na zgrupowaniu w Dubaju.
Kolejne sparingi “Wojskowi” rozegrają już po powrocie do kraju. 28 stycznia zmierzą się z GKS-em Tychy, a dzień później będą rywalizować z Radomiakiem Radom.
Adam Nowacki20 Jan 2022 · 14:48
Źródło: Legia Warszawa