Legia Warszawa wygrała ze Śląskiem Wrocław. Piękne trafienie Juranovicia [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Legia Warszawa wygrała ze Śląskiem Wrocław w zaległym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 (0:0).
Mistrzowie Polski szukają optymalnej formy pod wodzą Czesława Michniewicza. W niedzielę wlali nadzieję w serca swoich kibiców, gdy pokonali Zagłębie Lubin. Dziś ich rywalem był za to Śląsk Wrocław.
W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Lepsze okazje stwarzali jednak gospodarze. Mistrzom Polski brakowało skuteczności pod bramką rywala.
W 25. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Pekhart. Wszołek dograł na piąty metr do Czecha, ten jednak źle trafił w piłkę, choć miał przed sobą tylko pustą bramkę.
Kolejną znakomitą okazję "Wojskowi" mieli jeszcze przed przerwą. Luquinhas podał w pole karne do Karbownika. 19-latek uderzył z pierwszej piłki, ale trafił tylko w słupek.
Podopieczni Czesława Michniewicza wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy. Wówczas Juranović przymierzył sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki nad interweniującym golkiperem.
W kolejnych minutach gospodarze szukali drugiego gola. Bliski szczęścia był Pekhart, ale jego uderzenia mijały bramkę. Czech dopiął swego w na nieco ponad kwadrans przed końcem. Dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i z zimną krwią dopełnił formalności.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1. Wynik ustalił w 81. minucie Piasecki. Piłkarz Śląska dostał prezent od Jędrzejczyka i bez problemu pokonał Boruca w sytuacji sam na sam.
Daniel Makarewicz21 Oct 2020 · 20:00