Legia Warszawa zrehabilitowała się za wpadkę na Gibraltarze. Pewne zwycięstwo i awans w Lidze Europy [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Legia Warszawa awansowała do II rundy eliminacji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski wygrali z gibraltarskim klubem Europa FC 3:0.
Tydzień temu Legia dopisała kolejny kompromitujący wynik do swojej historii występów w europejskich pucharach - na wyjeździe zremisowała ze słabym rywalem 0:0. Rewanż rozpoczął się po myśli drużyny Aleksandara Vukovicia, która objęła prowadzenie już w 7. minucie. William Remy wykonał długie podanie do Carlitosa, który uwolnił się spod krycia i precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki.
Nie upłynął jeszcze kwadrans, a gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem składną akcję całej drużyny sfinalizował Sandro Kulenović.
Trafienie Chorwata w praktyce zakończyło emocje. Gościom z Gibraltaru nie wystarczało umiejętności, by poważniej zagrozić bramce Legii. Wicemistrzowie Polski mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Było im o tyle łatwiej, że od 52. minuty goście grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na Carlitosie otrzymał Sanchez.
Legia miała przewagę, długo utrzymywała się przy piłce, ale zdołała strzelić jeszcze tylko jednego gola. W 61. minucie piłka w polu karnym trafiła pod nogi Carlitosa, który uderzeniem z bliska ustalił wynik spotkania.
Legia w drugiej rundzie zagra z Kuopion Palloseura. Fiński klub w pierwszej rundzie wyeliminował FK Witebsk z Białorusi.
Kamil Kaczmarek18 Jul 2019 · 22:49