Legia wygrała z Lechem po kontrowersyjnym rzucie karnym w końcówce spotkania [VIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa pokonała u siebie Lecha Poznań 2:1 (1:0) w szlagierowym niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy.
Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Zanim kibice wygodnie się rozsiedli, piłka wylądowała w siatce. Kapitalną asystą popisał się Remy, na czym skorzystał Vesović, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali. Była to 2. minuta meczu.

W 15. minucie spotkania Lech mógł wyrównać. Gumny podał do Raduta, a ten uderzył w stronę bramki i tylko refleks Arkadiusza Malarza uchronił gospodarzy przed stratą bramki. 10 minut później bramkarz Legii znów pokazał najwyższe umiejętności, parując nad poprzeczkę centrostrzał Majewskiego. Z kolei w 30. minucie piłka po główce Radovicia trafił najpierw w poprzeczkę, a potem w słupek.
W drugiej połowie goście podkręcili tempo i zdołali wyrównać stan spotkania. W 63. minucie Radut wjechał w pole karne Legii i wystawił piłkę Gytkjaerowi, a ten z kilku metrów skierował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że parę chwil wcześniej Legia zmarnowała dwie wyborne kontry, które powinny zakończyć się strzelonymi bramkami.

Od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Najpierw Majewski próbował z dystansu zaskoczyć golkipera Legii, zaś w 68. minucie Kucharczyk dostał świetną piłkę od Hamalainena, ale uderzył tuż obok słupka.
W 75. minucie Kucharczyk świetnie wrzucił piłkę w szesnastkę Lecha, ale Niezgoda spudłował w dogodnej sytuacji. Pięć minut przed końcem Kostevych zagrał - nieco przypadkowo - ręką w polu karnym, a sędzia Marciniak wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kucharczyk i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie podopieczni Romeo Jozaka umocnili się na drugim miejscu w tabeli i zrównali się dorobkiem z prowadzącą Jagiellonią Białystok.
"Kolejorz" doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na trzeciej lokacie w klasyfikacji.