Legia-Zagłębie: 4 gole i remis w Warszawie

asinfo
Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu ósmej kolejki Ekstraklasy. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, mimo że do przerwy przegrywali 0:2.

W drużynie Legii nie mogło wystąpić dwóch stoperów. Miejsce zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Jakuba Rzeźniczaka i kontuzjowanego Michała Pazdana zajęli Igor Lewczuk i sprowadzony latem z Lechii Gdańsk Stojan Vranjes. Trener Henning Berg nie mógł również skorzystać z leczących urazy Michała Masłowskiego i Michała Żyro.

Pierwszą dobrą okazję stworzyli goście kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Krzysztof Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem, ale bramkarz Legii odbił jego strzał, a później piłkę wybił wślizgiem Vranjes.

Minutę później Kuciak nie zdołał uratować swojej drużyny. Tym razem Piątek wykorzystał błąd stopera Legii i strzałem z bliskiej odległości pokonał słowackiego golkipera.

Drugą bramkę "Miedziowi" zdobyli w 35. minucie gry. Dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużył Jakub Tosik, a głową piłkę skierował do bramki Michal Papadopulos.

Do przerwy utrzymał się wynik 0:2, a schodzących z boiska piłkarzy Legii żegnały gwizdy. Trzy minuty po zmianie stron gospodarze byli bliscy strzelenia gola kontaktowego. Nemanja Nikolić w polu karnym rywali wymienił podanie na jeden kontakt z Guilherme, ale później jego uderzenie obronił Forenc.

W 64. minucie gry, szansę na podwyższenie wyniku miało Zagłębie. Krzysztof Janus przejął piłkę pod polem karnym i oddał strzał z dystansu. Piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka.

Pięć minut później gola zdobyła Legia. Bartosz Bereszyński wrzucił piłkę w pole karne, a niepilnowany Ivan Trickovski, który debiutował w barwach stołecznej drużyny, pokonał Forenca strzałem głową.

W 74. minucie gry, piłkarze Berga doprowadzili do wyrównania. Po zablokowanym strzale, piłka spadła pod nogi Nemanji Nikolicia, który po zamieszaniu w polu karnym, zmieścił ją w bramce. Było to jego ósme trafienie w Ekstraklasie.

Po remisie obie drużyny mają na swoim koncie dwanaście punktów. Legia jest druga, a Zagłębie czwarte.

Kolejnym rywalem stołecznej drużyny będzie FC Midtjylland. Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy rozegrany zostanie w czwartek w Danii.

* * * * * *

Tak padły bramki:

17' Piątek
Pomocnik Zagłębia wykorzystał błąd Stojana Vranjesa i znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem, którego pokonał strzałem z bliskiej odległości.

36' Papadopulos
Michal Papadopulos skierował piłkę do bramki głową, po tym jak Jakub Tosik przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

69' Trickovski
Ivan Trickovski pokonał Forenca strzałem głową po wrzutce Bartosza Bereszyńskiego. Macedończyk był niepilnowany w polu karnym.

74' Nikolić
Węgierski napastnik strzelił swoją ósmą bramkę w Ekstraklasie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali.

Zawodnik meczu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek strzelił swoją drugą bramkę w Ekstraklasie. 20-letni piłkarz często znajdował się pod bramką Kuciaka.

Ciekawostka meczu: Przed meczem Nemanja Nikolić otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika sierpnia. Węgierski napastnik w zeszły miesiącu w pięciu meczach zdobył cztery gole. Wśród nominowanych do otrzymania nagrody znaleźli się również: Mateusz Cetnarski, Patryk Lipski, Martin Nespor, Robert Pich, Michał Przybyła, Jakub Szmatuła, Konstantin Vassiljev, Eduards Visnakovs i Łukasz Zwoliński.