Leicester City lepsze od Newcastle United na wyjeździe

charnsitr / shutterstock.com
Newcastle United przegrał u siebie z Leicester City 2:3 w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki angielskiej Premier League. Dla "Lisów" było to trzecie zwycięstwo z rzędu.
"Sroki" bardzo szybko objęły prowadzenie. W czwartej minucie bramkę dla nich zdobył Joelu. Goście odpowiedzieli trafieniem w 20. minucie Riyada Mahreza.
Po godzinie gry prowadziła już ekipa z King Power Stadium. Na listę strzelców wpisał się Demarai Gray. Na 17 minut przed końcem na St James' Park znów był remis, a gola strzelił Dwight Gayle. Na koniec cieszyli się jednak goście. Ayoze Perez tak niefortunnie powstrzymał przed strzałem Shinjiego Okazakiego, że pokonał własnego bramkarza.
Podopieczni Rafy Beniteza po tej porażce zajmują 16. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 15 punktów. W następnej kolejce podejmą Everton FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Claude’a Puela plasuje się na ósmej pozycji ze zdobytymi 23 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Southampton FC.