Leicester City odrobiło straty z Sevilli i awansowało dalej! Juventus zgodnie z planem w ćwierćfinale LM

charnstir/Shutterstock
Juventus i Leicester City to kolejni ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch pokonali FC Porto w rewanżu 1:0, a mistrz Anglii odrobił straty z Sevilli z nawiązką, wygrywając 2:0.

W pierwszym starciu obu drużyn zwyciężyli Hiszpanie 2:1 i to oni byli uznawani za faworyta do awansu. Tym bardziej, że podopieczni Jorge Sampaoliego w tej edycji rozgrywek nie stracili ani jednej bramki na wyjeździe.

"Lisy" tymczasem już 27 minucie wyszły na prowadzenie. Riyad Mahrez dośrodkowywał w pole karne, a tam Wes Morgan dosyć przypadkowo skierował piłkę do bramki udem.

Na początku drugiej połowy mieliśmy już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marc Albrighton. Bardzo źle piłkę z pola karnego wybijał Adil Rami, przejął ją Marc Albrighton, przyjął na klatkę piersiową i natychmiast huknął nie do obrony.

Dwadzieścia minut później mistrzowie Anglii grali z przewagą jednego zawodnika. Samir Nasri za przepychanki z Jamiem Vardym otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Za moment Sevilla mogła jednak zdobyć kontaktową bramkę i doprowadzić ewentualnie do dogrywki. Kasper Schmeichel faulował w polu karnym Vitolo, ale potem zrehabilitował się, broniąc strzał Stevena N'Zonziego z jedenastu metrów. Był to drugi obroniony przed Duńczyka rzut karny w tej rywalizacji.

W końcówce spotkania doskonałą okazję na trzeciego gola zmarnował Vardy, ale i tak to gospodarze mogli świętować po końcowym gwizdku arbitra.

"Stara Dama" jedyny raz do bramki Ikera Casillasa trafiła w 42 minucie. Maxi Pereira zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę, a gospodarze dostali rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Paulo Dybala.