Leicester City rozbiło Manchester City! Hat-trick i gol piętą Jamiego Vardy'ego [WIDEO]

Leicester rozbiło Manchester City! Hat-trick i gol piętą Jamiego Vardy'ego [WIDEO]
MB Media / Press Focus
Bolesna porażka Manchesteru City. Piłkarze Pepa Guardioli ulegli na własnym boisku Leicester City 2:5.
Manchester City przystąpił do spotkania poważnie osłabiony - zagrać nie mogli m.in. Sergio Aguero, Gabriel Jesus i Bernardo Silva - ale mecz rozpoczął znakomicie. Po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki dopadł Riyad Mahrez i huknął prosto w okienko bramki Kaspera Schmeichela.
Dla gospodarzy były to miłe złego początki. Leicester doprowadziło do wyrównania jeszcze przed przerwą. Z rzutu karnego do bramki trafił Jamie Vardy.
Anglik kontynuował strzelanie w drugiej połowie. W ciągu czterech minut wpisał się na listę strzelców dwa razy. W 54. minucie wbił piłkę do bramki piętą.
Na 3:1 podwyższył wykorzystując kolejny rzut karny. To już jego trzeci hat-trick w meczach przeciwko Manchesterowi City prowadzonemu przez Guardiolę.
Na tym strzelanie w Manchesterze się nie skończyło. W 77. minucie czwartą bramkę dla Leicester zdobył James Maddison.
Gospodarzy było stać tylko na jednego gola. W 84. minucie bramkę zdobył Nathan Ake. Niedługo później drużynę Guardioli dobił Youri Tielemans, który trafił do siatki z rzutu karnego. Vardy'ego nie było już wtedy na boisku.
Marcin Karbowski27 Sep 2020 · 19:21