Lekkoatletyczna potęga wykluczona z igrzysk w Rio?

18 lut 2016 | 13:30 0
Lekkoatletyczna potęga wykluczona z igrzysk w Rio?
Czy lekkoatleci z Kenii wystartują podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro? Szef IAAF zapowiedział, że nie zawaha się ich wykluczyć, jeśli okaże się, że w tym kraju nie są przestrzegane przepisy antydopingowe.

Kenia to lekkoatletyczna potęga. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Pekinie wygrała klasyfikację medalową. Na ten wynik kładzie się jednak dopingowy cień. W ostatnich trzech latach aż 40 reprezentantów tego kraju zdyskwalifikowano za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. 

Teraz władze tamtejszych organów antydopingowych próbują udowodnić, że radzą sobie z sytuacją. Jeśli WADA stwierdzi uchybienia, to Kenia może zostać wykluczona ze wszystkich zawodów rozgrywanych przez egidą IAAF. Wcześniej taki los spotkał Rosję.

- Wiemy, że niewielka grupa krajów powoduje ogromny uszczerbek na reputacji całej dyscypliny, dlatego musimy działać. Jeśli trzeba będzie wykluczyć Kenię z mistrzostw świata czy igrzysk, to właśnie to zrobimy - zapowiedział szef IAAF Sebastian Coe.
Źródło: sport.pl
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja