Leo Messi przeszedł do historii, ale i tak jest gorszy od Kazimierza Deyny. Co za liczby reprezentanta Polski!

Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Leo Messi przeszedł do historii i wyrównał rekord Diego Maradony dotyczący największej liczbą stworzonych szans w historii mistrzostw świata. Wysoko w klasyfikacji znajduje się także Kazimierz Deyna, który pod pewnym względem wypada lepiej niż Argentyńczyk.
Argentyna awansowała do 1/4 finału MŚ 2022. Podopieczni Lionela Scaloniego ograli Australię 2:1 (1:0), a w samej końcówce spotkania ratował ich Emiliano Martinez.
Wcześniej zaś ciężar dobrej gry drużyny z Ameryki Południowej spoczywał na barkach Leo Messiego. Piłkarz PSG otworzył wynik spotkania, a także regularnie stwarzał okazje swoim kolegom.
Przy okazji sobotniego meczu Messi wyrównał rekord Diego Maradony dotyczący wykreowanych szans. Obaj Argentyńczycy mają ich na koncie aż 67. Identycznie wypadają również pod względem wyniku na 90 minut gry.
Wysoko w rzeczonej klasyfikacji znajduje się Kazimierz Deyna. Były reprezentant Polski może pochwalić się 47 wykreowanymi szansami. Co ciekawe, jeden z "Orłów Górskiego" wypada lepiej od argentyńskiego duetu pod względem częstotliwości swoich zagrań - stwarzał bowiem średnio 3,6 okazji na mecz.
Za bezkonkurencyjnego w tej kwestii należy uznać Johana Cruyffa. Holender ma na koncie 36 kluczowych podań, czyli 5,1 w ciągu 90 minut.