Levante na remis z Eibar

Голубович Дмитрий, wikipedia
Zawodnicy Levante UD zremisowali przed własną publicznością z SD Eibar 2:2 (2:1) w niedzielnym meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania. Wówczas Antonio Luna podawał do Jose Moralesa, który przyjął piłkę w polu karnym i trafił w lewy dolny róg.
Kwadrans później przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Gonzalo Escalante. Argentyński pomocnik pewnym uderzenie umieścił futbolówkę w sam środek bramki.
W 26. minucie górą znów byli gracze Levante UD. Ruben Rochina po dośrodkowaniu Jose Moralesa skutecznie uderzał z pierwszej piłki zza linii pola karnego. Gola na wagę zwycięstwa gości strzelił w 78. minucie Sergio Enrich, a asystował przy nim Fabian Orellana.
Zespół z Walencji ma na koncie 32 punkty i zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli. Klub z Kraju Basków z dorobkiem 36 "oczek" plasuje się na 11. pozycji.